0212 523 60 70

Yörük Halısı Yıkama

 

Son yıllarda özellikle doğal yollarla hazırlanmış olan halılar daha fazla tercih edilmektedir. Makine kapsamında hazırlanmış halıların dışında, el ile üretim özel dokuma halılar ilgi çekiyor. Bu konuda ise özellikle yörük halısı çeşitleri vazgeçilmezdir. Sadece Türkiye'de değil dünya çapında tercih edilen ve ihracatı yapılan halı çeşitleri içerisinde geldiğini söylemek mümkündür.

 Anadolu'da dokunmuş olan geleneksel bir kabile halısı olarak da öne çıkan yörük halıları, orijinal ve özgün yapısı eşliğinde her yerde kullanım imkanı vermektedir. Birçok değişik renk ve tasarım altında el ele dokuma üzerinden hazırlanarak, doğal dokuma eşliğinde orijinal görüntüsü elde edilir.Değerli olan Yörük Halısı Yıkama işlemi tizizlikle yapılması gerekmetedir.Retro Halı Yıkama firması olarak uzman ekiplerimiz eşliğinde titizlik ve hassayiyet göstererek Yörük Halısı Yıkama işlemlerini gerçekleştiriyoruz.


 

 Yörük Halısı Nedir?

 

 Yörükler tarafından Anadolu'da dokunan özel bir kabile halısı yörük halısı şeklinde ifade edilmektedir. Gördes düğümleri eşliğinde bağlanmış uzun tüylü bir kazığa sahip halı türleridir. Genellikle koyun yünü ya da keçe kılından özel olarak hazırlanır. Çözgü ve dolgu maddesi olarak bu malzemeler kullanılması eşliğinde, aynı zamanda sağlam ve kaliteli ürünler elde edilmektedir.

 Tabii en önemlisi bu doğal malzemeler sayesinde çok daha sağlıklı ürünler üretilir. Böylece başta evde olmak üzere iş yerleri ya da otel ve benzeri gibi daha birçok farklı noktada amaca uygun kullanılabilir. Hem yere sermek için değerlendirilebilir hem de duvara asarak güzel bir görüntü sağlanabilir.

 

 Yörük Halısı Özellikleri Nelerdir?

 

 Taşımış olduğu birçok değişik ayrıcalık altında yörük halısı özellikleri üzerinden öne çıkıyor. Günümüzde aynı zamanda kaliteli, kültürlü ve zengin halı türleri içerisinde gelir. Bu sebepten dolayı uluslararası düzeyde ihracatı gerçekleştirilen önemli halı çeşitleri arasında öne çıkar.

 

 - Gördes düğümleriyle bağlanmış uzun tüylü bir kazığa sahiptir.

 - Koyun yünü ya da keçi kıllı üzerinden doğal malzeme ile üretilir.

 - Koyu kahverengi rengi zemin üzerine parlak renklerde motifleri ve desenleri bulunur.

 - Birçok değişik geometrik yapı altında hoş bir görüntü verir.

 - Isı yalıtım özelliği sayesinde mekanın ısısını koruma imkanı sağlar.

 - Renkleri genellikle parlak olarak ele alınır.

 

 Genel çerçevede bu şekilde öne çıkan avantajları doğrultusunda yörük halısı özellikleri üzerinden çok fazla ilgi görülmektedir. Tabii aynı zamanda bu halıların profesyonel düzeyde yıkamasının yapılması çok önemlidir. Çünkü el dokuması olması ve kaliteli malzeme yapısı bulunmasıyla özelliklerinin yok olmaması çok önemlidir. Bu noktada profesyonel destek almak için site üzerinden bağlantı kurabilirsiniz.

 

 Yörük Halısı Yıkanışı Nasıl Yapılır?

 

 Yörük halıları dünyanın en değerli halı türleri içerisinde yer almaktadır. Bu sebepten dolayı yörük halısı yıkanışı makine içerisinde gerçekleşmez. Oldukça değerli bir halı türü olduğundan dolayı genelde yere serilmek suretiyle aşamalı olarak yıkanır. Özellikle de Natürel şampuan çeşitlerinin kullanılması doğrultusunda, özel güçlü vakumlu makineler eşliğinde yerde yıkanır.

 Konusunda tecrübe sahibi uzmanların ele almış olduğu yıkama sayesinde, halının kumaşına en ufak bir hasar gelmez. Böylece özelliklerini koruyan yörük halıları aynı kalitede yine uzun yıllar güvenli biçimde kullanım olanağı tanımaktadır. Diğer yandan bu halı çeşitleri için özel şampuanların kullanması çok önemlidir. Çünkü bu sayede yörük halısı yıkanışı ile gözle görülmeyen birçok mikroskobik canlılar ortadan kaldırılır ve sağlıklı kullanım imkanı elde edilir.

 

 Yörük Halısı Kullanımı

 

 Birçok farklı yerde keyifle kullanım imkanı veren yörük halısı en sevilen halı türleri içerisinde geliyor. Çünkü tamamen orijinal ve el dokuma üzerinden alındığı için, en ince detayına kadar işçilik barındırmaktadır. Diğer yandan özel olarak hazırlamış oldukça kaliteli malzeme yapısı altında üretimi gerçekleşir. Bu sebepten dolayı çok değerlidir.

 Bu değeri kapsamında en zengin malikanelerde ya da villa ve benzeri pek çok yerde amaca uygun değerlendirilmektedir. Tabii her ev için yine kalitesi, ısı yalıtım özelliği ve sağlıklı yanı ile keyifli kullanım alanı tanımaktadır. Otellerde ve benzeri işletmelerde de yine güzel bir görüntü sergilemesi ışığı altında değerlendirilebilir. Genel çerçevede hem yere koyarak hem de duvara asmak suretiyle kullanma imkanı tanımaktadır.

 

 Yörük Halısı Özelliklerinin Önemi

 

 Bu ayrıcalıklı doğal ürünler özellikleri üzerinden öne çıkmaktadır. Tamamen kaliteli ve doğal malzemeler kullanıldığı için sağlığı en iyi şekilde korumaktadır. Aynı zamanda dayanıklı ve kaliteli olmasının yanı sıra, şık ve hoş desenleri orijinal şekilde sağlar.

 Bu doğrultuda yörük halısı özellikleri nedeniyle dünya çapında tercih edilen bir halı türü olduğunu eklemek gerekir. Öyle ki uluslararası çapta ihracatı üzerinden dünyanın en zenginlerinin kullanmış olduğu halı türleri içerisinde gelmektedir.

 

 Profesyonel Yörük Halısı Yıkanışı

 

 Söz konusu yörük halıları ve benzeri olduğu zaman yıkama noktasında profesyonel çalışma çok önemlidir. Halının en ufak bir noktasına zarar gelmeden güvenli ve sağlıklı biçimde temizliğinin yapılması gerekir. Bu doğrultuda yörük halısı yıkanışı için profesyonel destek elde edebilirsiniz.

 Yerde yıkanması gereken bu halı tamamen özel ve steril bir alanda, kaliteli şampuan çeşitleri eşliğinde yıkanmaktadır. Genelde natürel şampuan çeşitleri ele alınır ve özel makineler eşliğinde uzmanların kontrolünde temizliği yapılır.

 

  Filtrele
Toplam 0 Ürün
  Ürün Bulunamadı
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.