0212 523 60 70
Kategoriler
Fiyat Aralığı
Tüm Filtreleri Temizle

                                                                                                       

                                                                                                                     Step Halı Yıkama

 

Evlerde sık olarak kullanılan step halı modelleri yaklaşık olarak 3- 5 cm uzunluğunda olan halı ipliklerine sahiptir. İpleri kalın yapıda olan step halıların genel olarak tabanları yapışkan olup astarlı ve de farklı yapılara sahiptir.Her halının kendine has yıkanma tekniği vardır.Firmamız step halı yıkama konusunda uzman ve tecrübeli ekipler vasıtasıyla sorunsuz biçimde temizleme işlemini gerçekleştirmektedir.Retro Halı Yıkama müşteri memnuniyetini ve geri dönüşleri çok önemsemekte,bu doğrultuda kendimizi geliştirmeye devam etmekteyizdir. 

 Step Halılar  

 Step halılar, dokumasında kullanılmakta olan ipliklerin yumuşacık olması ve de halıya temas edildiğinde yumuşak dokunuş hissedilen önemli özelliklere sahip olan ürünlerdir. Bu model step halı dokumasında kullanılan çeşitli iplerin insanlara ve ya çevreye zarar vermeyen materyallerden oluşması bu halıların en fazla talep edilme sebebi olmaktadır. Ek olarak kullanılan iplik materyalleri de alerji yapan nerdeyse hiç bir maddeyi içerisinde barındırmamaktadır.


 

 Step Halıların Özellikleri

 Günümüzde step halı özellikleri bakımında incelendiğinde diğer klasik halılar benzememekte olup temizliğine özen gösterilmelidir. Bu halılar herkesin kullandığı tarzdaki klasik halılara benzemesinin yanı sıra tabanlarının astarlı olması ile dokumasının sıklığından dolayı da diğer halı modellerinden farklıdır.

 Bu nedenle diğer halılardan farklı olarak yıkama yapılması tercih edilmelidir. Step halılar yüksek sıcaklıklarda yıkandıkları zaman tabanlarının özelliğini kaybederek yıpranmalar ve ya dökülmeler görülebilir.

 

 Step Halı Modelleri

Step halılar modelleri bakımından çok çeşitlidir. Desenleri son derece en moda olan, modern ve de geometrik şekillerden oluşmaktadır. Tabanında zemin üzerinde kaymaması adına özel bir yapışkan gibi ürün bulunan step halılar, hav boyunun uzunluğu nedeni ile içerisinde çok fazla miktarda saç, kir ve toz barındırmaktadır. Buna ek olarak havları, çeşitli renk ve de desenleri deformasyonlara ve de bozulmalara uğramaktadır.

 Step halılar toplanırken katlanmamalı ve de kırılmamalıdır. Bu halılar rulo halinde yatay bir şekilde, nemli olmayan yerlerde saklanması tercih edilmektedir. Step halıları nem içeren yerlerde saklamak ya da sürekli olarak nemli bırakmak bir bazı kötü kokulara ve ya halının deformasyonlara uğramasına sebep olmaktadır.

 Üzerine sigara ya da yanıcı cisim düştüğünde de step halıda deformasyon olur bu nedenle kullanım sırasında dikkat edilmelidir. Doğrudan yakıcı güneş ışıklarına maruz kalması durumu her ürün modelinde olduğu gibi step halılarda da renk değişimine sebebiyet oluşturabilir.


 Step Halı Nasıl Yıkanmalı  

 Günümüzde en yaygın olarak kullanılan step halılar renk bakımından iki gruba ayrılmaktadır. Bunlardan birinci gruptakiler açık renklerden oluşurken, diğer gruptakiler ise koyu renklerden oluşmaktadır. Step halıların, diğer makine halılarına oranla yıkama işlemleri daha fazla zaman alır ve daha zahmetli bir iş olmaktadır.

 

 Bunun en temel nedeni ise alt tabanın yapışkanlı bir malzemeden yapılan astara sahip olmasıdır. Bu yapışkan tabanların zaman içerisinde yıpranması sonucunda halıdan ayrılmasıdır. Bu nedenle birçok sayıda halı yıkama firması step halı yıkamalarını gerçekleştirirken özen göstermektedir.

 

 Step halılarda ipliklerin uzun olması nedeniyle halı diplerine inmiş olan kir ve ya tozların temizlenmesinin çok zor olmasına sebep olmaktadır. Özellikle evlerde kedi ya da köpek gibi evcil hayvan besleyen kişiler eğer ki step halı kullanıyorlar ise ekstra özen göstererek halılarını yıkatmalılardır.

 

 Step halıların kullanımı sonucu ya da yıkanması sonucunda halı üzerinden herhangi bir ilmek çıktığı durumda, uzun boylu iplikleri arkasından geriye çekilmemelidir. Yapılabilecek en verimli kullanım şekli bir makas yardımıyla yüzey ile hemen hemen aynı seviyeye gelecek şekilde kesilmesidir.

 

 Step Halı Yıkama Türleri

 Step halıların yıkama işlemi birden fazla sayıdadır. Özel bitki özlü olan şampuanlar ve ya bu halılar için kullanılmak üzere özel makinelerde yıkanabilir. Ancak yıkama işlemini gerçekleştirecek deneyimli personeller gereklidir.

 Elektrikli süpürge yardımı ile sık olarak vakumlanmalı, ardından sırasıyla çırpma, silkeleme ve de yıkama işlemi yapılmalıdır. Sirke, deterjan veya çamaşır suyu gibi halıya herhangi bir zarar verebilecek olan maddeler kullanılmamalıdır.

 Bu bağlamda kuru köpük uygulaması yapılarak, alanında profesyonel ekip ve de ekipmanla temizleme uygulaması yapılmalıdır. Halının üzerinde bulunan ağır eşyaların yerinin değiştirilmesi ya da eşya izi olan bölgeleri fırça yardımı ile düzeltilmesi yıkamada tercih edilmelidir.

 

 Step Halı Yıkama Fiyatları 

 Step halılar, özel amaçlı halı yıkama makinelerinde yıkanması en uygun yöntemdir. Hav boyuna ve de hav yapısına uygun bir yıkama programı içerisinde, özellik ve de yapısına uygun olan bir sıcaklıkta bu halılar yıkanmalıdır. Ayrıca bütün diğer halılarda olduğu gibi step halılarda kimyasal deterjanlar ile değil, insanların sağlığına zararlı olan maddeleri içermeyen tamamen doğal içeriklere sahip olan özel deterjanlar ile yıkanmaları gerekmektedir.  

 Step halıların diğer makine halılarına göre farklı olması nedeniyle step halı yıkama fiyatları da farklılık göstermektedir. Son dönemlerde sıklıkla tercih edilen step halı yıkama fiyatları firmalar tarafından ürünlerin modeline, desenine, hav boyu uzunluğuna, halının kirlilik oranına ve step halı boyutlarına bağlı olarak değişmektedir.

 Müşteriler firmalara halıları ile ilgili bu temel bilgileri verdiklerinde firmalarda en uygun ve de en cazip olanlarını sunarlar. Müşterilerin memnun kalmasını her zaman için kazanılacak olan maddiyattan önde tutan firmalar step halılarla ilgili fiyat teklifi verebilir.

 

  Filtrele
Toplam 0 Ürün
  Ürün Bulunamadı
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.