0212 523 60 70İran Halısı Yıkama

İran halıları dünya çapında beğeni ve şöhrete sahip el dokuma halılardır.İran'ın farklı bölgelerinde usta dokumacıların kendilerine has özgün tasarımlarını özel tekniklerle ürettiği sanat eserleridir.Halıların üretilminde ince iplikleri bir araya getirerek karmaşık geometrik desenle ve doğal motifler ile süslerler.İran kültürünü halılara resmeden bu ustaların eserleri eşsizdirler. Bu el işçiliği, her bir halının benzersiz ve özel olmasını sağlar.

Geleneksel İran halılarında doğal bitk bazlı boyalar kullanılır. Bu boyalar, halılara canlı ve dayanıklı renkler verir. Doğal boyalar aynı zamanda sağlığa ve çevreye daha az zararlıdır.İran halıları farklı boyutlar ve şekillerde üretilmektedir.Büyük salon halısından tutun seccadeye kadar bir çok çeşit olarak üretilmektedir.Koleksiyoncularında ilgisini çeken bu ürünler sanat eseri olarak değerlendirilmektedir.

İran Halısı Yıkama Tekniği

İran halısının doğru teknikle yıkanması halının bozulmasını ve uzun süre kullanılmasını sağlamak için önemlidir.Peki İran halısı nasıl yıkanmalıdırın soruna aşşağıda önerilen sunulmaktadır.

Toz ve kir temizliğinin yapılması.Halı yıkanmadan önce vakumlu aletler ile toz ve kirlerinden arındırılması gerekmektedir.Yüzeyindeki tozlar temizlendikten sonra ikinci aşamaya geçilir

Lekelerin Temizliği:halının üzerinde lekelerin tespit edilmesi gerekmektedir.Lekelerin tespitinden sonra lekeye müdahale aşamasında sert müdahalelerden kaçınılır.Uygun olmayan kimyasallar ve sert müdahale

halının lifli yapısına zarar vererek geri dönüşü olmayan maddi masraflar açmaktadır.

Halı Yıkama: Bu aşamada suyun sıcaklığı ve kullanılan şampuanın kalitesi çok önemlidir.Hassas bir ürün olmasından dolayı lif yapısının bozulmaması için kullanılan teknik ve malzeler çok önemlidir.

Durulama ve Kurutma: Halının yıkama aşaması bittikten sonra durulama safhasına geçilir.Halının temiz su ile durulanması üzerindeki şampuan ve kalıntılardan arındırılması gerekir.Daha sonraki aşamada

halının düz bir zemine koyarak doğal olarak kurumasını beklemek gerekir.Kuruma aşamasında kesinlikli güneşe maruz kalmamalıdır.

İran Halısı Yıkama Fiyatları

İran halıları yıkama fiyatları bir çok nedenden dolayı ücret politikası değişmektedir.İran Halısı yıkama fiyatı neye göre belirlenir biraz inceleyelim.

İran halısı özel bir halıdır bu nedenden dolayı sıradan temizleyici maddeler ile yıkanmaz.Özel organik formüllü ürünler ile kullanılması halının yıkama maliyetini arttır.

Halının metrekare ölçüsü halının yıkama fiyatını değiştirmektedir.

Özel bir halı olduğundan dolayı ,farklı teknik ve uzun işlemlerden geçmesi halının yıkama fiyatını etkileyen unsurlardır.


  Filtrele
Toplam 0 Ürün
  Ürün Bulunamadı
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.