0212 523 60 70                                                                                                                               İpek Halı Yıkama

İpek halılar, doğal ipek elyaflarının kullanılmasıyla üretilen halılardır. İpek, tarih boyunca değeri ve nadir bulunurluğu nedeniyle lüks malzeme kategorisine girmiştir. İpek halıların kendine has özellikleri onu diğer halılardan farklı kılmıştır.

Bu kadar değerli halıyı temizlerkende çok titiz ve dikkatli olmak gerekmektedir.Retro Halı Yıkama uzman kadrosu ve titiz çalışma presibiyle halılarınızın güvenli biçimde temizlenmesini sağlar.İpek Halı Özellikleri

İpek halılar, ipek böceğinin kozasından elde edilen iplikten üretilen halılardır. İpek, en narin ve en değerli doğal liflerden biridir. İpek halılar, oldukça yumuşak, parlak ve dayanıklı oldukları için çok tercih edilirler. İpek halılar, genellikle klasik ve modern tarzda üretilirler ve her türlü dekorasyona uyum sağlarlar.

İpek halıların en belirgin özelliklerinden biri yumuşak ve pürüzsüz dokusudur. İpek elyafları, diğer elyaflardan daha ince yapıdadır ve bu nedenle halıya özel bir yumuşaklık verir.

İpek, doğal olarak parlak bir malzemedir ve ışığı yansıtarak halının zengin bir görünüm kazanmasını sağlar. İpek elyaflarının ince yapısı, halıların daha ince ve detaylı desenlere sahip olmasını sağlar.

İpek elyafları, yüksek mukavemet özelliği sayesinde sık kullanılan alanlarda dahi deformasyona karşı direnç gösterir.

İpek Halı Nasıl Yıkanır.

Tesisimize gelen ipek halılar ilk önce toz temizliği vakum vasıtasıyla yapılır.

İpek halı daha sonra uygun su sıcaklığında ipek halı şampuanı ile yıkanır.

Yıkama işlemi bittikten sonra temiz su ile durulanır.

Durulama işlemi bittikten sonra güneş ışınına maruz kalmayan alanda kurumaya bırakılır.

En son işlem paketlenip,müşterilemize teslim edilir.

  Filtrele
Toplam 0 Ürün
  Ürün Bulunamadı
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.