0212 523 60 70

Hereke Halısı Yıkama

Hereke halısı, Osmanlı İmparatorluğu dönemine kadar uzanmaktadır. 19. yüzyılda, Sultan II. Mahmud tarafından İstanbul yakınlarındaki Hereke kasabasında bir halı fabrikası kurulmuştur.Bu fabrikada lüks halılar dokunmuştur.Üretilen Hereke halıları Osmanlı saraylarında kullanılmıştır.Osmanlı'nın ilk ihraç ürünlerinden birisi olmayı başarmıştır.Tarihi derinliği olan bu özel halıların yıkamasında farklı temizleme teknikleri kullanılmaktadır.Retro Halı Yıkama olarak Hereke Halısı yıkamasını uzman ekiplerimiz sayesinde titizlikle yapmaktayız.


Hereke Halısı Özellikleri

Hereke halısı,ipek ve ince ipliklerin çok özel bir teknikle dokunması sonucunda oluşur.Gördes düğümü diye adlandırılan bu teknikte çift düğüm kullanılmaktadır.Kullanılan bu teknik sayesinde hallılar çok daha uzun ömürlü olmaktadır.

Hereke halısında düğüm sayısı 12x12, 14x14; hatta 36x36'dır, ki bu halılar dünyanın en ince halıları olarak nam salmıştır. İşin erbabı bir  dokuma ustası, bir milyon düğümden oluşan bir halıyı en az bir yılda yaratır.

Hereke halılarında geleneksel Türk motiflerini görmekteyiz.Çiçek motifleriyle süslenmiş halıların üzerinde başta lale, Goncagül, yaprak, karanfil, sümbül,çiçek buketleri olmak üzere iki yüzden fazla çiçek motifi kullanılır ve bu motifler bir araya gelerek benzersiz desenler oluşturur. El sanatlarına ilgi duyan yabancı kullanıcılarında beğenisi çeken Hereke Halısına yurtdışında yüksek talep görmektedir.

Hereke Halısı Nasıl Yıkanır ?

Hereke halısı yıkamada uzman ekiplerimiz halının üzerindeki toz ve kirleri bir vakum yardımı ile temizler.

Halı yıkanırken organik şampuan yardımı ile soğuk su vasıtasıyla temizlenir.

Durulama aşamasına geçilir ve şampuan,atık benzeri şey kalmayana kadar durulanır.

Kurutulması için güneşten uzak gölge alanda ideal nem seviyesinde bir alanda kurutulmaya bırakılır.

Hereke Halısı Yıkama Fiyatları

Hereke halısı yıkama fiyatları,çeşitli etkenlerden dolayı farklılık göstermektedir.Bunlardan başlıcaları şöyledir.

Halının yıkamasında kullanılan şampuan ve diğer temizlik malzemelerinin kalitesi.

Hereke halısının temizlenme sürecinin itina ile yapılması ve uzun süreçlerden geçmesi.


  Filtrele
Toplam 0 Ürün
  Ürün Bulunamadı
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.