0212 523 60 70

Çin Halısı Yıkama

Çin Halısı veya Çin halıları, mükemmel işçiliği ve zengin motifleri ile ünlüdür. Bu halılar, girift tasarımları, canlı renkleri ve  dokunuşta lüks hissiyatı ile dünyayı büyüledi.İncelememizde Çin Halısı'nın büyüleyici dünyasını tarihini, özelliklerini, bakım ipuçlarını ve daha fazlasını keşfediceksiniz. İster bir halı tutkunu olun, ister yaşam alanınıza zarafet katmak isteyen bir ev sahibi olun, bu makale size Çin Halısı dünyasına dair değerli bilgiler sağlayacaktır.


Çin Halısının Tarihi

Çin Halısı'nın kökenleri, halı dokumacılığının Han Hanedanlığı (MÖ 206 - MS 220) kadar erken bir tarihte uygulandığı antik Çin'e kadar uzanmaktadır.Tang Hanedanlığı döneminde (MS 618-907) halı dokumacılığı gelişti ve doruk noktasına ulaştı. Bu dönemde Çin halıları, zarif tasarımları ve kusursuz işçiliği ile tanınırlık kazandı.

Çin Halısının Özellikleri

Genellikle doğadan, mitolojiden ve geleneksel Çin motiflerinden ilham alan karmaşık tasarımlarıyla ünlüdür. Çiçek desenlerinden ejderhalara ve çeşitli kuş türlerine kadar her tasarım bir hikaye anlatır.Böylelikle çin kültürünü halılara yansıtmaktadır.

Çin halısının diğer önemli özelliklerinden biriside renklerdir.Renklerin sembolik anlamı ve duyguları harekete geçiren yapılara sahiptir.Koyu kırmızılar,koyu maviler ve pastel renklerin kombinasyonundan oluşur.

Çin halısını özel yapan etkenlerden biriside üzerinde kullanılan malzemelerdir.Genellikle ipek,pamuk ve yün gibi lüks karışımları kullanılmaktadır.Dokuma malzemesi olarak İpeğin kullanılması halının parlak görünmesini ve yumuşak dokulu olmasını sağlar.

Çin Halısı Nasıl Yıkanır ?

Çin halıları hassas ve değerli halılardır.Bu ürünlerin güzelliğini aynı zamanda ömrünü uzatmak için düzenli temizlik ve bakım yapılmalıdır.Çin halısı yıkama yöntemleri bu değerli halılar için hayati önem taşımaktadır.

İtina ile bakımı yapılması ve yıkanmalıdır.Özel olarak formülüze edilmiş hafif bir halı şampuanı veya bitkisel karışımlardan elde edilmiş deterjan kullanmak gereklidir.Aşındırıcı veya sert kimyasallardan kaçınılmaktadır, çünkü bu sert kimyasallar halının dokusuna zarar verebilir.Retro Halı Yıkama olarak Çin halısı yıkama konusunda bünyemizde prosyonel ekipler barındırmaktayız.Halınızın sağlığı ve güvenle size ulaşması bizim için önemlidir.

Çin Halısı Yıkama Fiyatları

Halıların fiyatları çeşitli bir kaç özelliğe bağlı olarak değişmektedir.Çin halısı yıkama fiyatları aşşağıdaki etkenlere göre belirlenmektedir.

1 Halının Metrekaresi 

2 Halının işlem süresi

3 Halıda kullanılan losyon ve şampuanların maliyeti

4 Kurutulma tekniği

  Filtrele
Toplam 0 Ürün
  Ürün Bulunamadı
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.